بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی گل و گیاه گل گینه کاملا محفوظ می باشد

گل آرایی مراسم عروسی

گل آرایی مراسم عروسی

بدون شک یکی از مهم ترین عناصر دکوراتیو در مراسم عروسی، گلها میباشند.
گل آرایی در جشن عروسی میتواند تجربه میهمانان را از حضور در فضایی خاطره انگیز و سرشار از نشاط و انرژی، بهبود ببخشد. حال در این میان، نوع چینش گلها، نحوه قرار گیری در محیط، ترکیب رنگ گلها، تلفیق با سایر المان‌های محیطی و همچنین رعایت سبک در گل آرایی، میتواند این تجربیات مثبت را تا حد بسیار زیادی بهبود ببخشد و باعث ایجاد یک هارمونی خاص در مراسم عروسی شود


 اهمیت گل آرایی مراسم عروسی


در سراسر دنیا، گلها در شب عروسی مظهری از پاکی، وفاداری و صداقت بوده اند و همواره گل آرایی از گذشته تا به امروز در میان فرهنگهای مختلف، فارغ از هر رنگ و نژادی، یکی از عناصر مهم در این شب خاطره انگیز به حساب آمده است ؛ شاید به همین دلیل نیز بتوان گفت که گلها زبان مشترک تمامی فرهنگها در طول تاریخ به حساب می‌آیند و حضور آنها در جشن عروسی، علاوه بر ابعاد زیبایی شناسی، حاوی پیامهای بسیاری نیز میباشد که شاید قدمتی به طول تاریخ انسانها داشته باشد. امروزه نقش گل آرایی در کشورهای مختلف از جمله کشور عزیزمان، به دلیل تمایل افراد به سمت طراحی های چشم نواز، بسیار پر رنگ شده است و عروس دامادها از آن، به عنوان یکی از المان‌های مهم و حیاتی در مراسم خود یاد میکنند و در انتخاب گلها، سبک گل آرایی، طراحی فضا و ... وسواس زیادی به خرج می دهند. در همین راستا، با روی کار آمدن سبکهای متنوع برگزاری جشن عروسی و قالبهای متنوع برگزاری مراسم در این شب به یادماندنی، نقش طراحی و گل آرایی بیش از پیش پر رنگ شده است و نمی توان به سادگی از نقش آنها در این قبیل مراسمها، چشم پوشی کرد. در کنار این سبکهای متنوع و پر زرق و برق که گاه از دل تاریخ بیرون آمده اند و بوسیله چرخه مد پا به عصر امروز گذاشته اند، گل آرایی و صنعت طراحی گل نیز پا به پای این سبکهای جلو آمده تا جائیکه می توان گفت در کنار هر سبک مختلف برای برگزاری مراسم، نوع گلها، نحوه چیدمان، رنگ و سایر عناصر مهم طراحی نیز تغییر کرده است و قالبهای متنوعی به خود گرفته است. حال رعایت این سبکهای اجرای مراسم و در نظر گرفتن هارمونی یکپارچه میان تمام عناصر از جمله گل آرایی، از ضرورتهای اساسی عروس و دامادها شده است.
تیم گل گینه با درک این نیاز و با تکیه بر تجربیاتی که در طی دهه ها حضور در صنعت گل و گیاه کشور، بخصوص حوزه طراحی و دیزاین کسب کرده است، مطمئن ترین انتخاب برای عزیزانی است که میخواهند پیام خود را به زیباترین شکل ممکن در قالب گلها به میهمانان خود برسانند.
در همین راستا مقاله پیش رو با عنوان گل آرایی مراسم عروسی در جهت آشنایی شما عزیزان با روندهای رو به رشد و آگاهی از ایده های گل آرایی عروسی نگاشته شده است؛ امیدواریم توانسته باشیم گامی مثبت در این جهت برداشته باشیم . پس با گل گینه همراه باشید .

 

تاثیر گل آرایی مراسم عروسی


به جرات می توان گفت گلها مهم ترین نقش را در میان سایر المان‌های دکوراتیو در مراسم عروسی شما ایفا میکنند و شاید بتوان یکی از دلایل آن را زنده بودن این عناصر در مقایسه با سایر عناصر بیان کرد. اینکه بدانیم به فراخور مراسم و با در نظر گرفتن سبک اجرا، فضای در دسترس، نور پردازی، توجه به فصول مختلف و دیگر اجزای تاثیر گذار در طراحی، از چه گل‌ها، با چه سبک و نحوه طراحی استفاده کنیم، خود اهمیتی کمتر از دیگر المان‌های مراسم شما نخواهد داشت. ما در گل گینه با بررسی فضای در دسترس و عناصر تاثیر گذار در اجرای مراسم، مناسب ترین سبک گل آرایی را اجرا خواهیم کرد. حساسیت و توجه به جزئیات، نقش بسیار پر رنگی برای تیم طراحی گل گینه ایفا میکند ؛ زیرا تنها در این صورت است که می توان مطمئن بود که در کنار سایر عناصر توانسته ایم از حضور گلها بیشترین منفعت را کسب کرده و پیام خود را به زیباترین شکل ممکن منتقل کنیم .

 

گل آرایی عروسی


فاکتورهای مهم گل آرایی مراسم عروسی

 

- در نظر گرفتن سلیقه عروس و داماد


اولین و مهم ترین اصل در گل آرایی مراسم عروسی، احترام به سلیقه عروس و داماد میباشد. پیشنهاد ما در گل گینه به شما عزیزان این است که قبل از درگیر شدن در سبکهای متنوع برگزاری مراسم و تحت تاثیر قرار گرفتن از عناصر مجزا در سبکهای متفاوت، به سلیقه و احساس زیبایی شناسی خود مراجعه و سعی کنید فضایی را انتخاب کنید که در آن نهایت لذت و آرامش را بدست می‌آورید. یکی از مهم ترین الزامات طراحان گل گینه در خصوص انجام مشاوره به منظور گل آرایی مراسم عروسی، عقد و یا نامزدی، در درجه اول اهمیت به سلیقه ها و علایق عروس و دامادها میباشد. ما معتقدیم قدم اول در اجرای صحیح که منجر به احساس آرامش برای عروس و دامادها و در درجه بعدی، میهمانان مراسم میشود، دخیل کردن نظرات و سلیقه‌های عروس و دامادها در این زمینه است. مشاوران گل گینه با آگاهی از تمامی عناصر، سبکها و نکات اساسی در اجرای مراسم، سعی میکنند که عروس و دامادها را با تمامی جوانب گل آرایی و اجرای مراسم آگاه سازند تا در مرحله بعدی با در نظر گرفتن علایق و سلیقه ها، پیشنهاداتی شخصی سازی شده به آنها ارائه دهند.

 

گل آرایی عروسی

 

- در نظر گرفتن سبک برگزاری مراسم عروسی


گل آرایی به عنوان یکی از مجموعه عناصر دکوراتیو در جشن عروسی، تنها در صورتی میتواند تاثیر خود را به خوبی بگذارد، که در کنار سایر المان‌ها با دقت طراحی و جایگذاری شود؛ به نحوی که در نگاهی کلی تمامی عناصر در کنار هم به بهترین شکل بتوانند به اجرای سبک برگزاری مراسم کمک کنند. امروزه شاهد حضور سبکهای بسیار مختلف و متنوعی در برگزاری جشنهای عروسی هستیم که عروس و دامادها با در نظر گرفتن بسیاری از فاکتورها و شرایط، به انتخاب یکی از این سبکهای دست میزنند. حال در این میان نقش طراحان گل آرایی بسیار پر اهمیت است ؛ زیرا در زمینه گل آرایی یکی از مهم ترین نکات، رعایت سبکهای اجرای مراسم میباشد و بایستی بدین منظور که هارمونی اجرا و یکپارچگی مراسم حفظ شود، گل آرایی نیز متناسب با سایر عناصر تعریف شده در سبک، اجرا شود.
تیم گل گینه در مراسم‌هایی که مجری گل آرایی و اجرای طراحی و دیزاین میباشد، در طی جلساتی که با عروس و دامادها برگزار می کند، در تلاش است تا سبک دلخواه آنها را با توجه به المان‌های بسیار گسترده روانشناسی و ابعاد متنوع زیبایی شناسی، پیشنهاد دهد و در صورتی که عروس و دامادها با تکیه بر تجربه و سلیقه، سبک خاصی را برای اجرای مراسم خود در نظر گرفته باشند، تلاش می کند مناسب ترین سبک گل آرایی را که منجر به همخوانی عناصر به منظور رعایت اعتدال میشود، ارائه دهد. برای مثال ؛ در میان سبکهای بسیار متنوع برگزاری مراسم عروسی، می توان به چند سبک پرطرفدار و نحوه گل آرایی هریک اشاره کرد که از اهمیت بالایی نیز برخوردار میباشد. از این رو میتوانیم به سبک عروسی روستیک اشاره کنیم که میان عروس و دامادها به سبکی بسیار پرطرفدار تبدیل شده است و بسیاری این روزها ترجیح میدهند که با اجرای مراسم خود در قالب سبک روستیک، از حضور در میان المان‌های طبیعی لذت ببرند. لزوم حفظ وحدت عناصر، میان گل آرایی و سایر المان‌های سبک روستیک، از نکات مهم و حائز اهمیت طراحان گل گینه در اجرای مراسمهای عروسی در قالب این سبک دوست داشتنی بوده است و حال به مواردی از میان اشاره خواهیم کرد. در سبک روستیک فلسفه نهفته در درجه اول ساده گرایی میباشد که تیم گل گینه ملزم به رعایت این اصل در حوزه گل آرایی مراسم میباشد. این ساده گرایی خلاصه میشود در استفاده بیشتر از المان‌های طبیعی در طراحی؛ از قبیل : چوب و برگهای سبز طبیعی که نمادی از زندگی ساده در دل طبیعت میباشند. در مرحله بعدی تلاش میشود با به کار بردن از رنگهای گرم در طراحی فضا بوسیله گلها و گیاهان، حال و هوای زندگی روستایی در دل طبیعت را برای میهمانان مراسم فراهم کرد. موارد ذکر شده تنها گوشه ای از رعایت الزامات سبکها و استانداردهای تعریف شده آنها در گل آرایی میباشد. حال شما عزیزان میتوانید برای مطالعه بیشتر در خصوص سبکهای اجرای مراسم، به مقاله گل گینه با عنوان 9 سبک شگفت انگیز گل آرایی در مراسم عروسی مراجعه کنید .

 

گل آرایی عروسی

 

 

- اهمیت توجه به نور پردازی، فضا و رنگ بندی


یکی دیگر از نکاتی که همواره طراحان گل گینه بر آن تاکید زیادی داشته اند، توجه به نور پردازی محیط، رنگ بندی و تم غالب و همچنین در نظر گرفتن فضای برگزاری مراسم بوده است. گاهی به دلایلی از قبیل : اجرای مراسم عروسی در فضاهای متفاوتی از باغ یا سالن، طراحان گل آرایی ملزم به استفاده از سبکهای خاصی از دیزاین میباشند که به فراخور فضا و تاثیر المان‌هایی از قبیل نور و ترکیب رنگ محیطی، تغییر پیدا می کند

 

- رعایت هارمونی عناصر در گل آرایی


یکی دیگر از الزامات طراحی و گل آرایی در جشن عروسی، رعایت هارمونی رنگ و طرح میباشد. رعایت این هارمونی به این معنی است که در زمینه طراحی و انتخاب رنگ و نوع گل، عواملی از قبیل بافت گلها در مواجهه با فضا، انتخاب مناسب ترین گلهای غالب در مهم ترین اکسسوری‌های عروس و داماد، چیرگی رنگ بر فضا و سایر عناصر، مدنظر طراح قرار گیرد و سعی کند طبق استانداردهای طراحی و گل آرایی در خصوص این عوامل و نقش آنها دست به انتخاب و طراحی بزند.


مرور مهم ترین عناصر گل آرایی جشن عروسی


حال که با اساسی ترین فاکتورهای گل آرایی مراسم عروسی و الزامات مهم آن آشنا شدید، به مرور برخی از مهم ترین عناصر گل آرایی در جشن عروسی خواهیم پرداخت.
شاید یکی از مهم ترین المان های گل آرایی در شب عروسی، دسته گل عروس و سایر اکسسوری‌های عروس خانمها باشد که برای اطلاعات و مطالعه بیشتر در این خصوص میتوانید به مقاله گل گینه با عنوان 
دسته گل عروس: از چگونگی انتخاب تا سبک‌های مختلف و نحوه چینش! که در این خصوص نوشته شده است مراجعه کنید.
اما از مهم ترین اکسسوری‌های عروس و دامادها که بگذریم به سایر المان‌های محیطی در گل آرایی می رسیم که قصد داریم در اینجا تا حدودی به معرفی مختصری از آنها بپردازیم؛ با گل گینه همراه باشید .

 

- گلهای ورودی مراسم

یکی از اولین المان‌هایی که در گل آرایی توجه میهمانان را به خود جلب می کند، گل آرایی ورودی محوطه، باغ و یا سالن میباشد که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. معمولا این نوع گل آرایی بر سازه های متنوعی اجرا میشود تا مراسم شما را در قدم اول، چشم گیر تر به نظر برسد .

 

گل آرایی ورودی عروسی

 

- گل آرایی میز خوش آمد گویی

در قدم بعدی که میهمانان وارد سالن اجرای مراسم میشوند، گل آرایی میز خوش آمد گویی به میهمانان، دیگر عنصر مهم در گل آرایی مراسم عروسی محسوب میشود. لازم بذکر است در مراسمهای مختلف از قبیل نامزدی و عقد نیز از این میز گاهی با کاربری های متفاوتی از قبیل قرار دادن گیفت بر روی آن به همراه گل آرایی استفاده میشود.

 

گل آرایی میز میهمانان

 

- گل آرایی میز میهمانان

پس از میز خوش آمد گویی، میز میهمانان دیگر سازه مهم در گل آرایی جشن عروسی به حساب می‌آید. گل آرایی میز میهمانان متناسب با سبک اجرای مراسم ، میتواند روی میز به شکل فرشی از گل قرار گیرد و یا می توان بر روی گلدانهای بزرگ یا دیگر سازه های مرتفع از روی میز ، طراحی و گل آرایی را انجام داد.

 

گل آرایی میز میهمانان

 

- گل آرایی جایگاه عروس داماد

شاید مهم ترین سازه ای که در جشن عروسی اهمیت بسیار زیادی از دید طراحان گل آرایی دارد، جایگاه عروس دامادها و میز آنها میباشد. ایده های زیادی متناسب با فضای برگزاری مراسم در این خصوص وجود دارد که متناسب با دیگر اجزا اجرا خواهد شد

 

گل آرایی جایگاه عروس و داماد

 

- گل آرایی میز میزبانان مراسم

می توان در زمینه گل آرایی داخل سالن و یا محوطه ‌های باز، سبک و نوع گل آرایی میزبانان مراسم را متفاوت از میز میهمانان طراحی کرد. بایستی در این خصوص دقت شود که تم برگزاری مراسم با رنگ بندی متفاوتی مداخله پیدا نکند

 

گل آرایی جشن عروسی

 

- گل آرایی میز شام

دیگر عنصر مهم در گل آرایی جشن عروسی، میز شام میباشد که انتخاب گلها و ترکیب رنگ آنها از نقش مهمی در این میان برخوردار است.

 

گل آرایی میز شام

 

- گلهای معلق در فضا

معمولا این نوع طراحی بیشتر مناسب سبک روستیک در اجرای مراسم عروسی میباشد اما می توان با کمی خلاقیت در سایر سبکهای اجرای مراسم عروسی نیز از آن استفاده کرد. می توان با آویزان کردن گلدانهای شیشه ای و یا توپ ‌هایی از جنس گل در محوطه، احساس آرامش بخشی از گلها را در فضا به وجود آورد

 

ایده گل آرایی عروسی

 

- مسیری از گل روی زمین

می توان برای ایجاد حسی نظیر قدم زدن در باغی پر از گل، روی زمین را بوسیله گلها با ایجاد راهی از گل مشابه فرش، طراحی کرد تا عروس و داماد و میهمانان حسی مشابه حضور در فضایی پر از گل را در خود احساس کنند.