بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی گل و گیاه گل گینه کاملا محفوظ می باشد

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/08/04 0 نظر

اگر شما هم مثل ما، سگ ها و گربه ها را جزئی از اعضای خانواده خود می دانید، بایستی در فراهم آوردن مکان و فضایی ایمن برای آنها نهایت تلاش خود را به کار بگیرید. در همین راستا گل گینه تلاش کرده است با فراهم آوردن مقاله ای در خصوص گل ها و گیاهان سمی برای حیوانات خانگی، شما را در راستای این هدف یاری کند و هم نشینی مسالمت آمیزی میان گل ها، گیاهان و حیوانات خانگی شما پدید آورد؛ با ما همراه باشید .(شما از طریق این سایت میتونید تاج گل ترحیم  و تاج گل تبریک به صورت اینترنتی سفارش بدهید )

مقدمه

به راستی که گل ها و گیاهان از لذت بخش ترین عناصر روحیه بخش در هر خانه ای هستند که باعث می شوند روح تازه ای از نشاط و شادابی در خانه دمیده شود، اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که کدام گل ها و گیاهان برای حیوانات خانگی شما مضر و سمی و کدام یک کاملا بی خطر می باشند ؟. اگر شما هم مثل ما، سگ ها و گربه ها را جزئی از اعضای خانواده خود می دانید، بایستی در فراهم آوردن مکان و فضایی ایمن برای آنها نهایت تلاش خود را به کار بگیرید . در همین راستا گل گینه تلاش کرده است با فراهم آوردن مقاله ای در خصوص گل ها و گیاهان سمی برای حیوانات خانگی، شما را در راستای این هدف یاری کند و هم نشینی مسالمت آمیزی میان گل ها، گیاهان و حیوانات خانگی شما پدید آورد. ما میدانیم که با حضور گل ها و گیاهان در محیط خانه، کنجکاوی این اعضای کوچک خانه نیز برانگیخته خواهد شد؛ برای همین بسیار مهم است که بدانیم کدام گیاهان برای آنها خطرناک و کدام یک کاملا بی خطر می باشند . در ابتدا به معرفی گل ها و گیاهانی که دوستدار پت شما می باشند می پردازیم و در ادامه گل ها و گیاهان سمی را نیز معرفی خواهیم کرد .

 

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

 

- گیاه گندمی

 Spider plantیا همان گیاه گندمی که خواستگاه آن در جنوب غربی آفریقا ست و گیاهی سریع الرشد و البته مقاوم به حساب می آید، از جمله گیاهان بی خطر برای پت شما می باشد؛ با خیال راحت می توانید آن را در محیط خانه و در کنار سگ و گربه خود نگهداری کنید و نگرانی از بابت سمی بودن آن نداشته باشید .

 

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

 

- گل سنگ

polka dot plant یا همان گل سنگ، از دیگر گیاهان محبوب برای افرادی است که در محیط منزل خود از پت نگهداری می کنند. این گیاه زیبا نیز از جمله گیاهان بی خطر برای پت های شما به حساب می آید .

 

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

 

- بنفشه آفریقایی

این گیاه مخملی بسیار محبوب و پرطرفدار که بومی نواحی گرمسیری آفریقا ست، از دیگر گیاهانی است که در لیست گیاهان بی خطر برای پت ها جای می گیرد و این باعث خوشحالی طرفداران این گیاه زیبا میباشد .

 

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

 

- اطلسی

گیاهی که خواستگاه آن آمریکای جنوبی است و نام علمی آن petunia  می باشد، از دیگر گیاهان لیست ما طبقه بندی میشود که برای پت شما کاملا بی خطر می باشد و می توانید در محیط منزل در کنار پت خود، از آن نیز نگهداری کنید . در ضمن برای مطالعه بیشتر در خصوص نگهداری گیاهان آپارتمانی می توانید به مقاله گل گینه با عنوان چطور می توان از گیاهان آپارتمانی نگهداری کرد ، نیز مراجعه کنید .

 

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

 

 

- ارکیده

یکی دیگر از گیاهان پرطرفدار در محیط منزل که از جنبه دکوراتیو نیز گیاه با ارزشی به حساب می آید و زینت بخش هر محیطی است، ارکیده می باشد. ارکیده از دیگر گیاهانی است که برای پت ها بی خطر است و میتوانید در محیط منزل با خاطری آسوده آن را نگهداری کنید و یا برای افرادی که از پت در محیط منزل خود نگهداری می کنند، هدیه ببرید؛ بدون شک از این هدیه با ارزش شما هیجان انگیز خواهند شد. برای مطالعه بیشتر در خصوص گیاه ارکیده می توانید به مقاله : گیاه ارکیده و هر آنچه باید درباره‌ آنها بدانید! مراجعه کنید .

 

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

 

 

- آفتابگردان

شکی نیست که این گل زیبا از محبوب ترین گل ها میان طرفداران و علاقه مندان گل و گیاهان به حساب می آید و قرار گرفتن آن در لیست گل ها و گیاهان بی خطر برای پت ها نیز باعث افزایش محبوبیت این گل زیبا و دوست داشتنی شده است .

 

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

 

- ژربرا

این گل دوست داشتنی و زیبا که در رنگ های بسیار متنوعی نیز عرضه میشود، یکی دیگر از گل های لیست بی خطر ماست که می توانید با توجه به این موضوع با خیالی آسوده از آن در محیط منزل در کنار پت خود نگهداری کنید ؛ شکی نیست که تنوع رنگ این گل زیبا موجب خوشحالی پت شما نیز خواهد شد و در صورتی که آن را برای دوستان خود که در محیط منزل از پت نگهداری می کنند، هدیه ببرید، بی نهایت از هدیه شخصی سازی شده شما خوشحال می شوند. اگر در خصوص هدیه دادن گل به دنبال مقاله کاملی هستید، ما در گل گینه مقاله ای با عنوان آیا دلیل هدیه دادن گل در مراسم های مختلف را می دانید را آماده کرده ایم که می توانید به آن مراجعه کنید .

 

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

 

 

- آلسترومریا

این گل زیبا که در زمره گل های مقاوم نیز طبقه بندی می شود، از جمله دیگر گل هایی است که در لیست گیاهان بی خطر برای پت ها طبقه بندی میشود، از این رو می توانید به همراه پت خود تا مدت زیادی در محیط منزل از تماشای آن لذت ببرید .

 

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

 

- رز

رزها در سراسر جهان از شناخته شده ترین گل ها و نمادی از دوستی و روابط عاطفی به حساب می آیند. خوشحال کننده است که این گل بسیار محبوب و دوست داشتنی از جمله گل هایی است که برای پت های شما بی خطر میباشد. البته لازم به ذکر است چند نژاد گوناگون این گل، از جمله نژادهای سمی برای پت طبقه بندی میشود که به دلیل نبود آنها در بازار و کمیاب بودن شان، از نام آنها خودداری به عمل آمد. لازم بذکر است که گل رز به دلیل اینکه در بسیاری از کشورهای جهان سمبلی از عشق و دوست داشتن به حساب می آید، از نظر تعداد و رنگ دارای استانداردهایی برای هدیه دادن نیز می باشد که برای مطالعه بیشتر در این خصوص می توانید به مقاله از معنای تعداد و رنگ‌ گل‌ها چه می‌دانید؟ مراجعه کنید و در این باره اطلاعات کاملی کسب کنید .

 

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

 

 

گل ها و گیاهان سمی برای پت شما

حال که با گل ها و گیاهان دوستدار پت های خود آشنا شدید، لازم است از گل ها و گیاهانی که برای پت های شما عزیزان سمی و خطرناک میباشد، لیستی داشته باشیم تا در خصوص این گیاهان نیز آگاهی داشته باشیم. در این قسمت به معرفی گل ها و گیاهان سمی برای پت ها خواهیم پرداخت .

 

- ژیپسوفیلا

ژیپسوفیلا یا همان عروس خارجی از جمله گل های مضر برای سگ ها و گربه ها ی شماست. اگرچه این گل از محبوب ترین گل ها مخصوصا میان عروس خانم هاست و در مراسم های متنوعی نیز استفاده میشود ولی باید توجه داشت که سلامت پت شما از درجه اهمیت بیشتری برخوردار است. پس مواظب این گل دوست داشتنی و زیبا باشید .

 

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

 

- لاله

میزان سم موجود در گلبرگ های گل لاله تا حدی از سایر اجزای این گل بیشتر است و در صورت خوردن حتی مقداری از این گل توسط سگ یا گربه شما، ممکن است سم وارد شده، موجب تحریک بافت های دهان و مری پت شما شود و سلامت آنها را با تهدید مواجه کند؛ از این رو مراقب جویده شدن این گیاه توسط پت های خود باشید .

 

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

 

- استرلزیا

استرلزیا یا همان پرنده بهشتی، از دیگر گل هایی است که باید دور از سگ و گربه ها نگهداری شود زیرا سم موجود در این گل می تواند به سیستم گوارش پت شما آسیب وارد کند و سلامت آنها را با تهدید مواجه کند .

 

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

 

- آزالیا

آزالیا از جمله گیاهانی است که سم موجود در آن تا حدودی برای انسان نیز خطرناک می باشد و این شدت سمی بودن برای پت ها از درجه بیشتری برخوردار است و در صورت جویدن، ممکن است به دستگاه گوارش پت شما آسیب بزند . مراقب این گیاه دوست داشتنی که بیشتر در فصل بهار میهمان خانه های شماست، باشید .

 

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

 

- آلوئه ورا

اگرچه بسیاری از ما این گیاه را برای مصارف درمانی، در منزل خود نگهداری می کنیم و از جمله گیاهان مفید برای انسان ها نیز قلمداد می شود، ولی باید توجه داشته باشیم که این گیاه در زمره گیاهان بسیار پرخطر برای سگ ها و گربه ها طبقه بندی میشود . لازم به یادآوری است که اگرچه در غذاهای مربوط به سگ ها و گربه ها از قبیل کنسرو، از عصاره آلوئه ورا استفاده می شود و شاید همین باعث شود این سوال در ذهن شما بوجود بیاید که چرا باید گیاهی که از عصاره آن در غذای پت ها استفاده می شود، در لیست گیاهان پر خطر نیز طبقه بندی شود؛ باید خاطر نشان کنیم در اینجا منظور ما برگ و سطوح بیرونی این گیاه است که باید از دسترس پت ها دور بماند، پس مراقب جویده شدن گیاه آلوئه ورا توسط پت های خود باشیم .

 

گل ها و گیاهان دوستدار پت شما

 

- دیفن باخیا

گاز گرفتن و جویدن این گیاه توسط سگ و یا گربه شما، کریستال کربن سدیم موجود در آن را آزاد میکند و باعث سوزش دهان و آسیب به دستگاه تنفسی پت شما میشود. به خاطر داشته باشید نام این گیاه سم برگ است و حتی در صورت تماس با دست انسان نیز این سوزش و اثر سم ایجاد میشود؛ پس لازم است علاوه بر اینکه این گیاه را از دسترس پت خود دور نگه می دارید، خود نیز از تماس مستقیم با برگ های این گیاه خودداری کنید.