بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی گل و گیاه گل گینه کاملا محفوظ می باشد

گل آرایی مراسم ترحیم

گل آرایی مراسم ترحیم

 یکی از دلایلی که گل ها در مراسم ختم از اهمیت بالایی برخوردارند، این است که آن‌ ها می ‌توانند بر خلق‌ و خوی ما، تأثیر بگذارند


مقدمه

از دست دادن فردی که دوستش دارید، یکی از دشوارترین تجربیات زندگی است. بی شک شما نیز می خواهید در این شرایط، نقش خود را در ابراز تسلیت و منتقل ساختن احساسات خود ایفا کنید؛ حال اگر شما یکی از اعضای خانواده ای باشید که می خواهید برای مراسم ترحیم عزیزان تان، گل هایی مناسب تهیه کنید و یا از گل آرایی مراسم ترحیم استفاده کنید، ممکن است با سوالات زیادی مواجه شده باشید؛ از قبیل اینکه از کدام گل ها می توانیم در مراسم ترحیم استفاده کنیم ؟ چه رنگ هایی را می توانیم در گل آرایی مراسم ترحیم به کار ببریم ؟ آیا رسوم خاصی وجود دارد که در آنها حضور گلها مناسب نباشد ؟ معنا و نماد گل ها در مراسم ترحیم چیست و یا چه ایده هایی در این خصوص وجود دارد ؟ تمامی این سوالات به علاوه سوالات دیگر شما باعث شده است تا مقاله حاضر را در خصوص این موارد آماده کنیم تا راهنمایی کاملی در خصوص حضور گل ها در مراسم ترحیم برای شما عزیزان باشد . همراه گل گینه باشید

 

گل آرایی مراسم ترحیم

درست است که همه در مراسم ترحیم، ناراحت و غمگین هستند، اما می توان با راهکاری سنتی و شگفت انگیز، این غم و اندوه را کاهش داد. این راهکار معجزه گر، این است که با استفاده از طبیعت، بتوانید روحیه بازماندگان مرحوم را دوباره زنده کنید. گلها همیشه برای بیان احساسات عمیق مورد استفاده قرار می گرفتند. حضور گل ها در مراسم ترحیم، مربوط به دیروز و امروز نمیشود! تاریخچه حضور گل ها در مراسم ترحیم به گذشته‌ های بسیار دور بر می ‌گردد. بدین ترتیب، می‌ توان دریافت که از دیرباز تاکنون، گل ‌ها جایگاه ویژه‌ای در زندگی افراد داشته و دارند. شاید هر حرفی را با کلمات نتوان بیان کرد، اما بیان احساسات از طریق گل ‌ها، بهترین راه برای ابراز همدردی با خانواده مرحوم است. گل آرایی مراسم ترحیم از جمله اشکال مختلف حضور گل ها در این قبیل مراسم ها می باشد. به دلیل حضور گسترده گل ها و المان های طبیعی در گل آرایی مراسم ترحیم و ختم، این سبک از طراحی توانسته موردنظر بسیاری از افراد باشد؛ کافیست با رعایت نکاتی که در ادامه به آنها می پردازیم، از انرژی گل ها در مراسم ترحیم برای افزایش روحیه افراد حاضر در محیط استفاده کنید .

 

funeral flower design

 

 

اهمیت گل آرایی مراسم ترحیم

یکی از دلایلی که گل ها در مراسم ختم از اهمیت بالایی برخوردارند، این است که آن‌ ها می ‌توانند بر خلق‌ و خوی ما، تأثیر بگذارند. همانطور که از زمان ‌های ماقبل تاریخ در مراسم تشییع جنازه، از گل ‌ها استفاده می ‌شد، بسیاری از فرهنگ‌ ها نیز معتقد بودند که بین گل، زندگی و مرگ، ارتباط نزدیکی وجود دارد، زیرا گل، تولد دوباره را نشان می‌ دهد که می‌ تواند دلیل قرار دادن گل روی مزار فرد از دنیا رفته را نشان دهد. به همین دلیل نیز گل آرایی مراسم ترحیم و حضور گل ها در این مراسم از اهمیت زیادی برخوردار است. علاوه بر این می توانیم از دلایل و اهمیت حضور گل ها در مراسم ترحیم به مواردی از قبیل : زنده نگه داشتن یاد و خاطره و احترام گذاشتن به فرد از دست رفته و همچنین نماد زندگی ابدی او نیز یاد کنیم . به همین دلیل است که از گل ها و گیاهان، اغلب به عنوان نمادی از زنده بودن یاد و خاطره عزیز متوفی استفاده می‌ شود.

 

funeral flower design

 

 

نکات مهم گل آرایی مراسم ترحیم

 

- توجه به نوع گل ها

همه انواع گل ‌ها برای مراسم تشییع جنازه مناسب نیستند. در تمامی فرهنگ های دنیا، برای مراسم ترحیم از گل هایی خاص که با معانی زندگی جاوید و باشکوه و همچنین آرامش ابدی پیوند خورده اند استفاده می شود. در کشور عزیزمان نیز می توانیم از گل هایی خاص برای مراسم ترحیم استفاده کنیم که هم از طرفی نماد گرایی مناسبی برای این مراسم داشته باشند و هم از طرفی انرژی مناسبی برای روحیه افراد حاضر در مراسم به همراه داشته باشند. حال به معرفی این گل ها می پردازیم:

 

گل لیلیوم

معنی پر ارزشی پشت این گل‌ های بسیار خوش بو و زیبا پنهان شده است. لیلیوم‌ ها نشان می‌ دهند که روح فرد از دست رفته، به حالت بی‌ گناهی و آرامش بازگشته است. گل‌ های لیلیوم یکی از محبوبترین گل ‌های مراسم ترحیم هستند، زیرا آنها نمادی از بی ‌گناهی و پاکی روحی می ‌باشند که به تازگی این دنیا را ترک کرده است. اگرچه این گل ‌ها، رنگ‌ های مختلفی دارند، اما رنگ سفید، رنگی است که در مراسم ختم مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

 

گل میخک

میخک ها یکی دیگر از گل‌ های محبوب برای گل آرایی مراسم ترحیم هستند. مانند تمامی انواع گل ‌ها، هر یک از رنگ ‌های گل میخک، معنی خاص خود را دارند. گل میخک سرخ نشان ‌دهنده محبت و تحسین است و رنگ سفید، بی ‌گناهی و عشق را نشان می ‌دهد. همچنین می‌ توان از میخک‌ های صورتی نیز استفاده کرد که نشان ‌دهنده یادبود هستند.

 

گل ارکیده

ارکیده‌ ها که زیبایی منحصر به‌ فردی دارند، یکی دیگر از انواع گل های مناسب برای گل آرایی مراسم ختم می ‌باشند. از ارکیده‌ های سفید و صورتی برای احترام به افرادی که درگذشته‌ اند استفاده می ‌شود. آن‌ ها نمادی از عشق ابدی هستند و به همین ترتیب، برای خانواده و دوستان نزدیک مناسب می ‌باشند.

 

گل رز

درست مانند گل لیلیوم، گل‌ های رز یکی از محبوب ‌ترین و بهترین گل ‌ها برای مراسم تشییع جنازه هستند. هنگامی که در مراسم تشییع جنازه مورد استفاده قرار می‌ گیرند، نماد جوانی و بی ‌گناهی و همچنین عشق و شجاعت هستند.

 

گل داوودی

یکی از محبوب ‌ترین گل‌ های مراسم ترحیم و ختم در سراسر جهان، گل داوودی است. معنی این گل ‌ها بسته به کشور آنها، متفاوت است. صرف نظر از جایی که در آن زندگی می‌ کنید، گل داوودی، یک انتخاب عالی برای گل مراسم ترحیم و ختم است و غالباً در کنار سایر گل ‌ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

 

گل آنتریوم

این گل کاربرد زیادی در طراحی مراسم ترحیم دارد و نماد عزت و احترام به مرحوم است.

 

گل ژربرا

این گل با گلبرگ ‌های ظریف و زیبایش، نماد کمال، برتری، پاکی و احترام به متوفی است.

 

- توجه به رنگ گلها

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد، رنگ گل ‌ها است. گل ‌ها، به ویژه آن‌ هایی که رنگ ‌های روشن دارند، تأثیر به سزایی در فضای محیط و حال و هوای افراد می ‌گذارند. گل‌ ها، با توجه به نوع و رنگ خود، معانی متفاوتی دارند و می ‌توانند احساسات متفاوت شما را به افراد منتقل سازند. به عنوان مثال، گل رز قرمز همیشه نشان عشق بوده و عشاق آن را به یکدیگر هدیه می ‌دهند، اما گل رز سفید نشان پاکی روح از دست رفته می ‌باشد. اگرچه بسیاری از افراد ترجیح می‌ دهند برای مراسم ختم و ترحیم، از گل ‌هایی به رنگ‌ های مشکی و تیره استفاده کنند، اما باید توجه داشته باشید که گل ‌هایی با رنگ تیره، غم و اندوه را در قلب اطرافیان آن عزیز از دست رفته زنده می ‌کند و حال و هوای محیط را گرفته و غم‌ آلود می‌ سازد ! بدین ترتیب در انتخاب گل های مراسم ترحیم، سعی کنید از گل ‌هایی با رنگ ‌های روشن استفاده کنید و از خرید گل‌ های تیره خودداری نمایید.

 

funeral flower design

 

 

- در نظر گرفتن نماد گل های ترحیم

بسیاری از گل ‌ها دارای معانی نمادین هستند و بهتر است که پیش از انتخاب گل های مراسم ترحیم، گل ‌های مناسب این مراسم را بشناسید و بدانید که چه پیام‌ هایی منتقل می ‌کنند. به عنوان مثال، مردم کشورهای آسیایی مانند کره و ژاپن، گل داوودی را به عنوان نمادی از مرگ و اندوه می‌ دانند. در ایالات متحده آمریکا، گل داوودی به عنوان نمادی از حقیقت در نظر گرفته می ‌شود و سایر گل ها نیز به همین ترتیب دارای معنایی نمادین می باشند. توجه به این معانی می تواند باعث شود تا صحیح ترین پیام را در مراسم ترحیم برسانید.

 

funeral flower design

 

 

- نحوه چیدمان گل ها

انتخاب چیدمان صحیح گل ها در طراحی و گل آرایی مراسم ختم و ترحیم، می‌ تواند تا حدودی دشوار باشد، اما اگر با دقت این کار را انجام دهید و نکات قابل توجه را رعایت کنید، برای شما بسیار آسان خواهد بود. لازم است یادآوری کنیم که تیم گل گینه به مانند همیشه در گل آرایی مراسم شما همراه شما خواهد بود و از این رو می توانید به همراه مشاوره رایگان در این خصوص از خدمات گل آرایی تیم گل گینه بهره مند شوید .

 

funeral flower design

 

 

- در نظر گرفتن شرایط فرهنگی

آداب معاشرت در مراسم ترحیم می تواند در فرهنگ ‌ها و ادیان مختلف، متفاوت باشد. به عنوان مثال، هنگام رفتن به مراسم تشییع جنازه بودایی، فرستادن گل‌ های سفید، رفتار مناسبی است، در حالی که از فرستادن گل‌ های قرمز باید دوری کرد . توجه به تفاوت های فرهنگی هر کشور و یا هر قومی می تواند شما را در انتخاب صحیح گل ها، رنگ ها و همچنین نحوه طراحی و گل آرایی یاری دهد .

 

 

مراحل همکاری با گل گینه

شما عزیزان می توانید جهت گل آرایی مراسم ترحیم و ختم، با گل گینه همکاری کنید . گل گینه با دارا بودن تیم طراحی متخصص و با تجربه در تلاش است با خلق تجربه ای منحصر به فرد همراه با مشاوره رایگان و شخصی سازی سفارشات، تجربه ای ایده آل را برای شما عزیزان خلق کند. در این راستا کافیست با پر کردن فرم درخواست مشاوره رایگان ، از مشاوره تخصصی تیم گل گینه در جهت مراسم و گل آرایی آن بهره مند شوید . همچنین می توانید به صورت مستقیم با شماره تماس های گل گینه تماس حاصل نمائید و با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

 

سخن آخر  

در این مقاله تلاش کردیم از تاثیر شگفت انگیز گل ها در مراسم ترحیم و نکاتی که در خصوص گل آرایی مراسم ترحیم و ختم بایستی رعایت شود سخن بگوییم . امیدواریم مقاله حاضر برای خوانندگان عزیز مفید واقع شود . تیم گل گینه در تمام مراحل طراحی و اجرای گل آرایی مراسم شما، در کنارتان می باشد تا رضایت خاطر شما مشتریان عزیز را فراهم کند .

 

گل گینه ، دوست خوش سلیقه شما


درخواست مشاوره گل آرایی گل گینه

نظرات

captcha Refresh
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم

02177466394 ، 09129726018

گل گینه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام گل گینه تلگرام گل گینه

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید