بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی گل و گیاه گل گینه کاملا محفوظ می باشد

گل آرایی رستوران و کافی شاپ

گل آرایی رستوران و کافی شاپ

بر کسی پوشیده نیست که حضور گل ها و گیاهان در فضای رستوران و کافی شاپ ، علاوه بر تداعی تفکر زیبایی شناسانه ، موجب آرامش و شادابی افراد نیز خواهد شد


مقدمه

رشد شهرنشینی و زندگی در میان انبوهی از پیامدهای آن، باعث شده است گوشه های دنج شهر که هنوز حال و هوای دلنشین خود را حفظ کرده اند، مکانی باشند برای یافتن آرامش و هم صحبتی با کسانی که دوستشان داریم. بدون شک رستوران و کافی شاپ ها از جمله این گوشه های دنج شهری هستند؛ مکان هایی که امروزه نه فقط برای صرف و نوشیدن غذا، بلکه به مکانی برای یافتن آرامش تبدیل شده اند. گاهی در این میان میبینیم که هستند رستوران و کافی شاپ هایی که برای بوجود آوردن فضای دلنشین تری برای مشتریان شان، از عناصر طبیعی از قبیل گل ها و گیاهان استفاده می کنند و چه چیزی زیبا تر از حضور گل ها و گیاهان برای تلطیف فضا و بو جود آوردن حس مسرت بخش رهایی از شلوغی شهر و هم صحبتی با نزدیکان مان در فضایی دلنشین ؟ ما در این مقاله قصد داریم از اهمیت حضور گل ها و گیاهان و همچنین گل آرایی در رستوران و کافی شاپ ها صحبت کنیم و نکات و ایده هایی برای هریک از آنها مطرح کنیم ؛ همراه گل گینه باشید .

 

گل آرایی رستوران و کافی شاپ

 

 

گل آرایی رستوران و کافی شاپ

امروزه شاهد افزایش حضور گل ها و گیاهان در رستوران ها و کافی شاپ های شهر هستیم. اگر عواملی از قبیل تلطیف فضای محیط، زیبایی بصری و آرامشی که از حضور آنها در محیط به دست می آوریم را نادیده بگیریم، از نقش آنها در دکوراسیون داخلی محیط نمی توانیم غافل شویم. همزمان با رشد این حضور، گل آرایی در رستوران و کافی شاپ ها نیز به موضوعی داغ برای صاحبان آنها تبدیل شده است. گل آرایی در رستوران و کافی شاپ به این معناست که در فضای داخلی و خارجی این محیط ها، از عناصر گل و گیاه متناسب با دکوراسیون محیط، موقعیت مکانی، نور، طراحی محیط داخلی و سایر المان ها استفاده کنیم تا علاوه بر مزایای بی شمار آنها، از نقش آنها در طراحی و دکوراسیون داخلی، به بهترین نحو ممکن بهره ببریم . در ساده ترین حالت می توان گل آرایی رستوران و کافی شاپ ها را در قرار دادن یک گلدان پر از گل های تازه ای دانست که با ترکیب این گل ها و گیاهان با سایر المان ها می توان به سطوح پیشرفته تری از طراحی دست یافت، تا جائیکه گل ها را به عنصر غالب فضای ایده آل این محیط تبدیل کند. حال که با گل آرایی فضای رستوران و کافی شاپ تا حدودی آشنا شدید، همراه مان باشید تا سایر موضوعات این حوزه را نیز بررسی کنیم .

 

گل آرایی رستوران و کافی شاپ

 

 

اهمیت گل آرایی رستوران و کافی شاپ

بر کسی پوشیده نیست که حضور گل ها و گیاهان در این فضا، علاوه بر تداعی تفکر زیبایی شناسانه، موجب آرامش و شادابی افراد نیز خواهد شد. طبق تحقیقی که در یکی از دانشگاه های هلند انجام گرفته بود، دانشمندان درصدد کشف تاثیر گل ها و گیاهان در محیط رستوران ها به نتایج جالب توجهی رسیدند؛ نتایج به این صورت گزارش شد که حضور گل ها و گیاهان در رستوران ها تاثیری شگفت انگیز روی خلق و خوی مشتریان آن رستوران ها گذاشته بود ؛ شاید اهمیت این موضوع را هیچکس به اندازه مدیران و صاحبان رستوران ها درک نکند ! این شگفت انگیز است که با ساده ترین شکل حضور گل ها و گیاهان در این فضا بتوان چنین تاثیری بو جود آورد، یعنی تنها با قرار دادن چند شاخه گل زیبا روی میز. از طرفی قرار دادن گیاهان مناسب برای این محیط نیز علاوه بر اینکه می تواند به طرح داخلی فضا کمک کند، می تواند تاثیراتی از قبیل پاک کنند گی هوا، از بین بردن آلوده کننده های هوای محیط و سایر مزایا را داشته باشد. در قسمت بعدی به طور مفصل به مزایای حضور گل ها و گیاهان در این قبیل محیط ها خواهیم پرداخت .

 

گل آرایی رستوران و کافی شاپ

 

مزایای گل آرایی رستوران و کافی شاپ

اگر بخواهیم  از مزایای حضور گل ها و گیاهان در محیط رستوران و کافی شاپ صحبت کنیم باید به صورت جداگانه مقاله ای در خصوص آن بنویسیم، اما در اینجا جهت آشنایی شما عزیزان با این مزایا قصد داریم نکاتی را مطرح کنیم . در درجه اول می توان به ساده ترین نقش این حضور یعنی باز طراحی فضای داخلی و تاثیر آنها در دکوراسیون داخلی محیط اشاره کنیم . حضور گل ها و گیاهان در زیبایی دکوراسیون داخلی این محیط ها نقش بسیار زیادی دارد به گونه ای که برخی از طراحان اساس طراحی خود را بر گل ها و گیاهان محیط بنا می کنند؛ نمونه ی آن را می توان رستورانی در فرانسه با نام Mas Provencal  دانست که به معنای واقعی مکانی برای عاشقان گل ها و گیاهان است . از نقش گل ها و گیاهان در دکوراسیون داخلی محیط که بگذریم به نقش آنها در پاکیزه کردن هوا و از بین بردن آلوده کننده های محیطی هوا خواهیم رسید. برخی گل ها و گیاهان وجود دارند که علاوه بر اینکه فضای محیط را تلطیف می کنند و حس نشاط و سرزندگی به آن می بخشند، در از بین بردن آلوده کننده های هوا نیز مفید هستند و باعث می شوند هوای کاملا پاکیزه را استشمام کنید. علاوه بر مسائلی که ذکر شد، شاید یکی از مهم ترین جنبه های حضور گل ها و گیاهان در این فضا به همراه آوردن آرامش باشد؛ طی تحقیقات متعددی مشخص شده است که حضور گل ها و گیاهان در محیط رستوران ها باعث خواهد شد که خلق و خوی مشتریان بسیار خوب شود. ایجاد حس آرامش برای مشتریان، از این جهت نیز به نفع صاحبان کسب و کارهاست که می توانند تجربه ای ایده آل را برای آنان رقم بزنند، چیزی که درنهایت باعث ایجاد مشتریان وفادار برای آنان خواهد شد . درنهایت ذکر اینکه حضور گل ها و گیاهان با خود آرامش و زیبایی بصری نیز به همراه دارند بر کسی پوشیده نیست. حال که با اهمیت و مزایای حضور گل ها و گیاهان آشنا شدید، وقت آن است به نکات مهم در هنگام گل آرایی فضای رستوران ها و کافی شاپ ها بپردازیم تا صاحبین این کسب و کارها بتوانند با رعایت آنها و با انتخابی ایده آل منجر به بهره گیری از تمامی مزایای آنان شوند . ن

 

گل آرایی رستوران و کافی شاپ

 

نکات مهم گل آرایی رستوران و کافی شاپ

 

- به رنگ گلها و گیاهان توجه کنید

رنگ گل ها و گیاهانی که انتخاب می کنیم از اهمیت بالایی برخوردار است . رنگ آنها باید تناسب ایده آلی با محیط برقرار کند . عدم تناسب رنگ گل ها و گیاهان با فضای داخلی محیط، حس خوشایندی ایجاد نمی کند و نمایانگر عملی غیر حرفه ای است. برای مثال پیشنهاد می شود برای کافه ها و رستورانهایی که سبک سنتی را برای طراحی محیط خود انتخاب کرده اند از تم طراحی به سبک روستیک یعنی گل ها و گیاهان خشک در ترکیب با گل هایی به رنگ زرد، نارنجی، بنفش و زیتونی استفاده شود . این رنگ ها برای فضای سنتی ایده آل میباشند؛ پس به این نکته در طراحی گل ها و گیاهان در محیط خود دقت کنید . علاوه بر این می توانید برای مطالعه بیشتر در این مورد به مقاله گل گینه با عنوان " از معنای تعداد و رنگ گل ها چه می دانید " مراجعه کنید .

 

- به نوع گل ها و گیاهان توجه کنید

شاید در مرحله اول برای شما عجیب باشد که نوع گل ها نیز از دیگر نکات مهم ما برای طراحی فضای داخلی رستورانها و کافی شاپ هاست . لازم است بدانید گل ها در فرم و بافت های متعددی وجود دارند و در نظر گرفتن این عامل با نحوه طراحی و دکوراسیون داخلی محیط قرابت دارد و باید بدان توجه داشت . در ادامه دلایلی ذکر خواهیم کرد که کاملا متوجه شوید تا چه حد، انتخاب گل ها در این زمینه حائز اهمیت است .

 

- فضای محیط را در نظر بگیرید

اینکه شما فضای کوچکی در اختیار دارید یا فضای بزرگ تر، یا حتی اینکه چیدمان شما به چه شکل می باشد، در طراحی و گل آرایی رستوران و کافی شاپ شما اهمیت دارد . اگر شما بخواهید فضای خود را به مکانی جهت دور هم بودن مشتریان و عاری از هرگونه جدا کننده ای ایجاد کنید، لازم است از گل ها و گیاهان در گوشه های محیط خود استفاده کنید تا حس باهم بودن بیشتر در محیط شما طنین انداز شود . از طرف دیگر برای اینکه فضای شما بزرگ تر دیده شود یا حداقل این حس به مشتریان شما القا شود، لازم است از گل هایی با بافت ریز تر استفاده کنید . کاربرد این توصیه در مورد گیاهان بدین گونه است که از گیاهانی با ساقه هایی بلند و برگ هایی تیز به جای برگ های پهن استفاده شود . این نکات می تواند با در نظر گرفتن محیط شما و ایده آلی که از نتیجه آن در ذهن دارید ایجاد شود .

 

- به دکوراسیون محیط توجه کنید

ممکن است طراح دکوراسیون شما ایده هایی در خصوص حضور گل ها و گیاهان در محیط شما داده باشد که توجه به آن می تواند برای شما مهم باشد زیرا قرار است در نهایت هم نشینی گل ها و گیاهان در دل دکوراسیون داخلی منجر به ایجاد فضایی مناسب باب میل شما شود

 

- حواس تان به مشتریان تان باشد

همیشه توصیه می کنیم در زمینه قرار دادن گل ها و گیاهان در این قبیل محیط ها ، از مشتریان خود غافل نشوید و از آن ها و ایده های آنها استفاده کنید . مشتریان دائم شما بهترین حامیان شما هستند و می توانند در این زمینه به شما کمک کنند . سعی کنید در زمینه قرار دادن گل ها و گیاهان در محیط خود ، از ایده های آنها غافل نشوید .

 

- از قراردادن گل های معطر تا حد امکان پرهیز کنید

یکی از نکات مهمی که در قرار دادن گل ها در محیط داخلی رستوران و کافی شاپ ها وجود دارد، این است که از گل های معطر پرهیز کنید . اگر چه معطر بودن گل ها خوب است و بسیاری از ما عاشق این گل ها هستیم، اما باید در نظر داشته باشید حضور مداوم آنها در محیط، باعث ایجاد عطر شدیدی در فضا می شود و این موضوع برای افرادی که به محیط شما وارد میشوند به هیچ عنوان رضایتبخش نیست؛ علی رغم اینکه پس از مدتی منجر به سر درد آنها نیز خواهد شد .

 

- عمر گل ها و گیاهان را مدنظر قرار دهید

پیشنهاد ما این است که در انتخاب گل ها و گیاهان از انواع مقاوم هر دو استفاده کنید تا سختی نگهداری و عمر کوتاه برخی از آنها موجب دل زدگی شما نشود. برای مثال گیاهانی از قبیل سانسوریا، علی رغم مزایای بسیاری که دارند، یکی از مقاوم ترین گونه ها برای این قبیل محیط ها نیز میباشند که به مراقبت چندانی نیاز ندارند .

 

- از نگهداری گل ها و گیاهان در محیط خود اطلاعاتی کسب کنید

هر گاه که گل و گیاهی خریداری می کنیم ،لازم است از شیوه های نگهداری و مراقبت آنها نیز اطلاعاتی داشته باشیم . دانستن اینکه چگونه عمرشان افزایش پیدا می کند و باید چه نکاتی را در نگهداری آنها لحاظ کنیم موجب آن می شود که بهترین انتخاب را برای محیط خود داشته باشیم .

 

- به نور محیط خود توجه کنید

گل ها و گیاهانی هستند که عاشق نور میباشند و برای محیط های روشن بسیار مناسب هستند و بر خلاف آنها، هستند گیاهان و گل هایی که در محیط های تاریک به خوبی رشد می کنند . در خرید گل ها و گیاهان به این عامل مهم توجه کنید و متناسب با نور محیط خود اقدام به خریداری آنها کنید .

 

- فضای میزها اهمیت دارد

برای قرار دادن گل در میزهای رستوران و کافی شاپ به اندازه میزها و گل هایی که قرار است روی آنها قرار بگیرد، توجه کنید. هدف افرادی که به این محیط می آیند این است که بتوانند با یکدیگر معاشرت کنند، پس اگر اندازه گل هایی که روی میز قرار می دهید با سایز میز و ارتفاع آن ها تناسب نداشته باشد، ممکن است این امر به تداخل در ارتباطات افراد تعبیر شود و حس خوشایندی را بوجود نیاورد .

 

گل آرایی رستوران و کافی شاپ

 

ایده های گل آرایی رستوران و کافی شاپ

 

- گل آرایی ورودی محیط

می توانید از گل آرایی، در ورودی رستوران و یا کافی شاپ بهره ببرید . استفاده از گلدان هایی با پایه های بلند همراه با گل آرایی متناسب با محیط می تواند حس خوبی برای مراجعین شما بوجود آورد .

 

- گل آرایی میز های داخل محیط

در ساده ترین حالت، قرار دادن گلدان هایی از گل های زیبا به معنای گل آرایی میزهای رستوران ها و کافی شاپ ها می باشد . در اشکال پیچیده تر می توان از ترکیب گل ها و به دست آوردن هارمونی دلنشینی برای این فضا بهره برد

 

- گل آرایی و طراحی گوشه های محیط

گوشه های محیط و فضاهای دنج، بهترین مکان ها برای گل آرایی متناسب با فضا و همچنین قراردادن گیاهانی متناسب با محیط می باشند . از گوشه های محیط خود به عنوان نقاط کانونی نهایت استفاده را ببرید .

 

- کاشت گیاهان در حاشیه بیرونی

محیط بیرونی شما بهترین مکان برای کاشت و قراردادن گیاهانی مناسب با آن فضا می باشد . متمایز کردن فضای بیرونی تصویری ایده آل از فضای رستوران شما در ذهن مراجعین و مشتریان شما خواهد گذاشت .

 

- دیوار سبز

استفاده از دیوار سبز یکی دیگر از ایده های شما برای استفاده از گیاهان در محیط رستوران و کافی شاپ هاست . اگر از پشت بام نیز برای پذیرایی از مشتریان خود استفاده می کنید می توانید از ایده روف گاردن نیز بهره ببرید . برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید از مقاله گل گینه با عنوان " طراحی انواع فضای سبز " نیز بهره ببرید .

 

- آویز کردن گیاهان از سقف

در صورتی که فضا برای شما این امکان را مهیا کرده است ، از آویزان کردن گیاهان از سقف غافل نشوید که ایده ای بسیار عالی برای طراحی محیط داخلی این فضا می باشد  .

 

- لوستری از گل

می توانید از گل آرایی در سازه هایی از قبیل لوستر های فضای خود استفاده کنید و ایده ی باغ وارونه را در فضای خود پیاده کنید .

 

- گلدان های معلق

آویزان کردن گل های تازه در گلدان های معلق، دیگر ایده ای است که می توانید از آن در بهره بردن از گل ها در محیط داخلی خود استفاده کنید .

 

- گلدان های ارکیده

همواره قرار دادن گلدان های ارکیده بهترین ایده برای هر محیطی میباشد، زیرا علاوه بر القای حس لوکس بودن، زیبایی بسیار وصف ناشدنی نیز دارد که مطمئنا توجه هرکسی را در محیط به خود جلب خواهد کرد. بهتر است گیاه ارکیده را روی بلند ترین قسمت محیط مثل میز پذیرش قرار دهید تا همگان از سراسر محیط بتوانند زیبایی و حس باشکوه این گل را لمس کنند . در خصوص گیاه ارکیده می توانید با مراجعه به مقاله گل گینه با عنوان " گیاه ارکیده و هر آنچه باید درباره‌ آنها بدانید! " اطلاعات بیشتری در خصوص این گل زیبا به دست آورید .

 

-گلدان های بونسای

بونسای بدلیل تاریخچه زیبایی که در دل خود دارد، همواره محبوب تمامی افراد در سرتاسر نقاط مختلف دنیا بوده است . درختچه های بونسای مناسب ترین ایده برای قرار دادنشان در محیط رستوران ها و کافی شاپ ها می باشند . می توانید با قرار دادن این گلدان ها در مرطوب ترین قسمت محیط خود ، از زیبایی آنها لذت ببرید . درضمن می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این گیاه دوست داشتنی به مقاله گل گینه با عنوان " بونسای و نکاتی که باید در مورد این گیاه شگفت انگیز بدانید " مراجعه کنید .

 

نتیجه گیری

حضور گل ها و گیاهان و تاثیر آنها در محیط بر کسی پوشیده نیست . شاید وقت آن است که از آن ها با ایده های متعددی در محیط خود استفاده کنیم و طبیعت و لذت حضور در آن را به محیط خود آورده و آن را تقدیم مشتریان مان کنیم . حضور گل ها و گیاهان در هر محیطی ، فرصتی است برای آشتی دوباره با طبیعت و لذت بردن از مزایای بی شمار آنها در روحیه و شادابی اطرافیان مان . کافیست چشمان خود را ببندیم و تصور کنیم در میانه ی باغی پر از گل و گیاه ایستاده ایم؛ حال هر آنچه در اطراف ما حضور دارد می تواند در محیط رستوران و یا کافی شاپ ما نیز حضور داشته باشد . هر ایده ای را می توان به کار بست تا این موجودات دوست داشتنی، طبیعت را میهمان مان کنند و چه چیزی زیباتر از این ؟

 

گل آرایی رستوران و کافی شاپ

 

 

مزایای همکاری با گل گینه

گل گینه در راستای خدمات گل آرایی خود با ارائه خدماتی از قبیل بازدید و مشاوره رایگان در محل و بهره گیری از با کیفیت ترین گل ها و گیاهان و همچنین حضور نیروهای متخصص طراحی و گل آرایی، درصدد است تا رضایت شما صاحبین کسب و کارها را فراهم نماید . شما عزیزان می توانید جهت گل آرایی رستوران و کافی شاپ خود در مناسبت های مختلف، با گل گینه همکاری کنید . گل گینه با دارا بودن تیم طراحی متخصص و با تجربه در تلاش است با خلق تجربه ای منحصر به فرد همراه با مشاوره رایگان و شخصی سازی سفارشات، تجربه ای ایده آل از گل آرایی را برای شما عزیزان خلق کند . در این راستا کافیست با پر کردن فرم درخواست مشاوره رایگان ، از مشاوره تخصصی تیم گل گینه و گل آرایی آن بهره مند شوید . همچنین می توانید به صورت مستقیم با شماره تماس های گل گینه تماس حاصل نمائید و با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید .

 

سخن آخر

همواره آنچه مد نظر تیم گل گینه بوده است چیزی جز رضایت مشتریان عزیزمان نبوده و تمام هدف مان از مشاوره رایگان و راهنمایی در جهت طراحی دکوراسیون و گل آرایی محیط شما ، بهره مند شدن شما عزیزان از امکان بهره گیری از بروز ترین روند های طراحی و گل آرایی است . توصیه ما همواره به عنوان سخن آخر این بوده است که از تاثیر سلیقه خود غافل نشوید و سعی کنید بر محیط خود ، با انتخاب و دخیل کردن سلیقه و علایق تان تاثیری شگرف بر جای بگذارید . بدون شک دیدن نتیجه و خروجی طراحی ، با تکیه بر سلیقه و نظرات شخصی، چیزی جز رضایت به همراه ندارد . مشاورین و طراحان گل گینه نیز آماده اند تا در کنار شما به بهترین خروجی جهت گل آرایی محیط دست پیدا کنند .

گل گینه ، دوست خوش سلیقه شما

 


درخواست مشاوره گل آرایی گل گینه

نظرات

captcha Refresh
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم

02177466394 ، 09129726018

گل گینه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام گل گینه تلگرام گل گینه

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید