بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی گل و گیاه گل گینه کاملا محفوظ می باشد

تاریخچه و اهمیت ارسال گل در مراسم ترحیم چیست؟

تاریخچه و اهمیت ارسال گل در مراسم ترحیم چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/07/16 0 نظر

گل‌ها، با توجه به نوع و رنگ خود، معانی متفاوتی دارند و می‌توانند احساسات متفاوت شما را به افراد منتقل سازند. به عنوان مثال، گل رز قرمز همیشه نشان عشق بوده و عشاق آن را به یکدیگر هدیه می‌دهند، اما گل رز سفید نشان پاکی روح از دست رفته می‌باشد. خب ... خودتان مشاهده می‌کنید که تا چه اندازه می‌توان با گل‌ها، حرف‌های ناگفته را بیان کرد! به دلیل طرفداران زیادی که تاج گل‌های ترحیم دارند، در این مطلب می‌خواهیم در مورد تاریخچه و اهمیت ارسال گل در مراسم ترحیم صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

مقدمه

گل‌ها همیشه برای بیان احساسات عمیق مورد استفاده قرار می‌گرفتند. ارسال تاج گل ترحیم در مراسم ترحیم، مربوط به دیروز و امروز نمی‌شود! تاریخچه و ارسال گل در مراسم ترحیم به گذشته‌های دور برمی‌گردد. بدین ترتیب، می‌توان دریافت که از دیرباز تاکنون، گل‌ها جایگاه ویژه‌ای در زندگی افراد داشته و دارند. شاید هر حرفی را با کلمات نتوان بیان کرد، اما بیان احساسات از طریق گل‌ها، بهترین راه برای ابراز همدردی با خانواده مرحوم است. حال بیایید با رسوم استفاده از گل‌ها از گذشته تاکنون و در کشورهای مختلف جهان آشنا شویم :

 

History and Importance of sending flowers in funerals

 

 

تاریخچه و اهمیت ارسال گل در مراسم ترحیم

 

یونان باستان

می‌توان اولین استفاده از تاج گل‌ها را به دوران یونان باستان مربوط دانست. در این دوران، یونانی‌ها از گل‌ها برای نشان دادن احترام خود به خدایانشان استفاده می‌کردند. در دوران یونان باستان، از حلقه‌های گل استفاده کرده و آن‌ها را به گردن خدایانشان آویزان می‌کردند.

 

چین باستان

حلقه‌های گل نارنجی رنگ در چین باستان مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در آن دوران، درخت‌هایی که این گل‌های نارنجی زیبا را در اختیار چینی‌ها قرار می‌دادند، هم شکوفه داشتند و هم میوه!‌ به همین دلیل هم بود که از آن‌ها به عنوان نماد باروری، ادامه زندگی و شکوفایی استفاده می‌شد.

 

دوران ویکتوریا

در دوران ویکتوریا، ملکه ویکتوریا در مراسم ازدواج خود، از تاج گلی نارنجی رنگ استفاده کرد که نمادی از سنت چینی‌ها بود. به همین دلیل هم بود که در آن دوران، این گل‌های نارنجی به نمادی از ازدواج در اروپا معروف شدند و ضرب‌المثل «جمع کردن شکوفه‌های نارنجی» نیز پس از آن به وجود آمد که نماد ازدواج کردن بود.

 

سال 1960 در آمریکا

در اواخر سال 1960 در آمریکا، گل‌ها وارد عرصه شدند. در این دوران در آمریکا از گل‌ها در مراسم و معانی مختلفی استفاده می‌شد. گل‌ها معنی عشق و صلح، خرد و فرهنگ در آمریکا بودند. از گل‌ها در مراسم‌هایی مانند عروسی و نیز ختم استفاده می‌شد و می‌توان مشاهده کرد که تاریخچه و اهمیت ارسال گل در مراسم ترحیم به چه دورانی بازمی‌گردد!

 

زمان حال

در زمان حال نیز از گل‌ها استفاده زیادی می‌شود، چه در مراسم ترحیم و چه در مراسم عروسی و شادی! همانطور که مشاهده کردید، گل‌ها از گذشته، نماد باروری، عشق، صلح، دوستی و شادی بودند. به همین دلیل هم است که در زمان حال، برای مراسم ترحیم از گل‌ها استفاده می‌شود تا به بازماندگان مرحوم، حس شادی و نشاط را منتقل کرد.

 

ایران

در ایران نیز درست همانند کشورهای دیگر، از تاج گل، ‌دسته گل و سبد گل برای مراسم مختلف استفاده می‌شود. دلیل استفاده زیاد از گل‌ها در ایران نیز درست همانند سال‌های گذشته و کشورهای مختلف به همین معانی زیبایی ربط دارد که گل‌ها می‌توانند به سایر افراد منتقل کنند. از طرفی از آنجائیکه ایرانیان بصورت گسترده در مراسم ترحیم حضور پیدا می کنند و بصورت رسمی دیرینه از آن یاد می کنند، همراه داشتن و یا ارسال گل برای این مراسم همواره مورد توجه آنان بوده است .

 

 

 

اهمیت ارسال گل در مراسم ترحیم

 

- زنده نگه داشتن یاد و خاطره و احترام گذاشتن به فرد از دست رفته

از گل‌ها و گیاهان، اغلب به عنوان نمادی از زنده بودن یاد و خاطره عزیز متوفی استفاده می‌شود. ارسال گل مراسم ترحیم، بهترین راه برای نشان دادن احترام شما به فرد از دست رفته می‌باشد. اگرچه نمی‌توانید به طور مستقیم با فرد متوفی صحبت کنید، اما می‌توانید از این طریق با فرد مرحوم خداحافظی کنید و احترام خود را به بازماندگان او نشان دهید.

 

- نماد زندگی ابدی

یکی دیگر از موارد تاریخچه و اهمیت ارسال گل در مراسم ترحیم نماد زندگی ابدی است. با این کار شما به طور نمادین می‌گویید که فرد برای همیشه زنده خواهد ماند، حتی اگر فقط در قلب شما باشد! علاوه بر این، گل‌ها نماد بازگشت افراد پیش سازنده خود هستند. به همین دلیل هم است که می‌توان از گل‌ها برای نشان دادن زندگی ابدی فرد مرحوم استفاده کرد.

 

گل‌های مناسب برای تاج گل ترحیم

حال که با تاریخچه و اهمیت ارسال گل در مراسم ترحیم آشنا شدید، بیایید ببینیم چه گل‌هایی برای تاج گل‌های ترحیم مناسب هستند.

از جمله گل‌هایی که برای تاج گل مراسم ترحیم و ختم مناسب در نظر گرفته می‌شوند، می‌توان به گل‌های گلایول و لیلیوم که نماد پاکی و معصومیت روح فرد از دست رفته هستند، گل‌های رز که نماد عشق و همدردی و پاکی روح می‌باشند، گل‌های ارکیده که بهترین هدیه برای همدردی و نماد عشق شما به فرد از دست رفته هستند، گل‌های آنتریوم که نماد همدردی و اندوه شما می‌باشند و گل‌های ژربرا که نماد عشق و تحسین فرد از دست رفته هستند، اشاره کرد. استفاده از گل‌های ذکر شده می‌تواند به شکل‌های مختلف تاج گل، دسته گل و سبد گل باشد که هرکدام زیبایی خاص خود را دارند. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود و نیز فرد از دست رفته، هرکدام از انواع این گل‌ها را تهیه و به عزیز از دست رفته خود هدیه دهید. همچنین در سایت memorials اطلاعات کاملی وجود دارد . 

 

 

 

سخن پایانی

مردم از گذشته‌های دور تا به امروز، عاشق طبیعت بوده‌اند. دلیل استفاده از گل‌ها در مراسم مختلف و نیز منازل افراد، نه تنها به دلیل علاقه افراد به طبیعت بوده است، بلکه به دلیل معانی پنهان پشت گل‌های مختلف نیز می‌باشد. تاریخچه و اهمیت ارسال گل در مراسم ترحیم مربوط به دیروز و امروز و تنها کشور ایران نمی‌شود و خود در این مطلب مشاهده کردید که از گل‌ها در فرهنگ‌ها و زمان‌های مختلف برای بیان احساسات درونی افراد استفاده می‌شده است. بدین ترتیب، شما نیز می‌توانید پس از خواندن این مطلب، تاج گل مناسب خود را انتخاب کنید و آن را به مراسم ترحیم عزیز از دست رفته خود ارسال نمایید.

ازین که مخاطب وب‌سایت گل گینه و مقالات ما بوده‌اید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم همراهی با این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را درباره‌ی این محتوا برای ما بنویسید.

نظرات

captcha Refresh
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم

02177466394 ، 09129726018

گل گینه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام گل گینه تلگرام گل گینه

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید