بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی گل و گیاه گل گینه کاملا محفوظ می باشد

سبک های شگفت انگیز طراحی تاج گل های ترحیم

سبک های شگفت انگیز طراحی تاج گل های ترحیم
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/07/02 0 نظر

قرن‌ها است که گل‌ها جایگاه مهمی در زندگی ما دارند. گل‌ها به عنوان سمبل عشق، زیبایی و هدیه‌ای از طبیعت در نظر گرفته می‌شوند. به همین دلیل مردم از دیرباز از گل‌ها در مراسم‌های مختلف استفاده می‌کردند، به عنوان مثال، برای سالگردها، عروسی‌ها، روز ولنتاین، تولد یا به عنوان نشانه‌ عشق یا عزت، دسته گل عروسی یا تشییع جنازه و ابراز همدردی برای اندوه از گل استفاده می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم به مراسم ختم و طراحی تاج گل ترحیم و تاج گل ختم بپردازیم، چرا که از اهمیت بالایی برای تمامی مردم برخوردار است.

یکی از دلایلی که گل‌ها در مراسم ختم از اهمیت بالایی برخوردارند، این است که آن‌ها می‌توانند بر خلق‌وخوی ما، تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، گل‌های زیبایی که در اتاق‌های بیمارستان نگهداری می‌شوند، می‌توانند استرس بیماران را کاهش داده و بیماری آن‌ها را زودتر بهبود بخشند. همچنین دیده شده است گلدان پر از گل‌های تازه در اتاق نقاشی، اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن، فضای آرامش بخشی ایجاد کرده و زیبایی خانه را تقویت می‌کند. با توجه به همه این موارد، می‌توان گفت گل‌‌ها بخش جدایی‌ناپذیر از زندگی ما هستند و استفاده از آن‌ها در مراسم ختم می‌تواند به بهبود روحیه بازماندگان کمک کند. به همین دلیل در این مقاله به بررسی طراحی تاج گل های ترحیم می‌پردازیم تا شما را در انتخاب تاج گل مناسب خود یاری کنیم. در این فروشگاه شما میتوانید سفارش تاج گل ترحیم بدهید .

 

سبک‌های طراحی تاج گل های ترحیم

از زمان‌های ماقبل تاریخ در مراسم تشییع جنازه، از گل‌ها استفاده می‌شد. بسیاری از فرهنگ‌ها معتقدند که بین گل، زندگی و مرگ، ارتباط نزدیکی وجود دارد، زیرا گل، تولد دوباره را نشان می‌دهد که می‌تواند دلیل قرار دادن گل روی مزار فرد از دنیا رفته را نشان دهد. یونانیان باستان، همان‌طور که در نمایشنامه «زنان ققنوس» در یورپیسس ثبت شده، تاج گل را روی سر مرحوم قرار می‌دادند؛ آن‌ها همچنین مقبره‌ها را با تاج و گلبرگ‌های گل می‌پوشاندند. گل‌ها در خاک‌سپاری‌های مصر باستان، به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گرفتند و مکزیکی‌ها نیز از گل‌های برجسته در جشن روز مردگان استفاده می‌کنند.

تاج گل ترحیم، مجموعه‌ای از گل‌ها، برگ‌ها و شاخه‌های همیشه سبز است که نمادی از قدرت هستند، زیرا همیشه سبز حتی در سخت‌ترین زمستان‌ها نیز دوام می‌آورد! بیشتر کشورهای انگلیسی زبان، از تاج‌ها برای تزئین خانه، مراسم تشریفاتی و کریسمس استفاده می‌کردند. تاج‌ها برای مراسم ختم، نماد زندگی ابدی، خلوص مرحوم یا پیروزی روح ابدی بر مرگ است. تاج‌ها در تشییع جنازه در قبرستان یا محل یادبود گذاشته می‌شوند. این کار به عنوان یک نشانه رسمی و یک ادای احترام خاص (به عنوان مثال، مقبره سرباز ناشناس، یادبود ملی) انجام می‌شود.

تشییع پیکر و طراحی تاج گل های ترحیم ، بخشی جدایی‌ناپذیر از روند تشییع جنازه هستند و در طول تاریخ، یک سنت یادبود بوده است. انتخاب چیدمان مناسب گل می‌تواند یک پیام بسیار شخصی و نمادین را به اندوه دوستان و عزیزان منتقل کند. آرایش گلی که شما انتخاب می‌کنید، روشی دلگرم‌کننده و دلسوزانه برای ابراز همدردی شما با خانواده است. می‌توان از انواع مختلف گل، شکوفه‌های تازه، شاخ و برگ‌های فصلی و محصولات طبیعی مانند انواع توت‌ها، پینکون‌ها و شاخه‌های درختان برای ایجاد همدردی و ادای احترام به جنازه استفاده شود. تاج گل‌های ترحیم، انواع و اشکال مختلفی دارند که با گل‌های مختلف تزئین می‌شوند.

 

انواع گل‌‌ها در طراحی تاج گل‌ های ترحیم

هر گلی، بیانگر معانی مختلفی است. به عنوان مثال، از زمان‌های قدیم، شکوه و لطافت گل سرخ بسیار مورد ستایش قرار گرفته است. یک دسته گل رز قرمز کمک می‌کند تا احساسات عشق، بدون گفتن هیچ کلمه‌ای به معشوق منتقل شود. گل رزهای رنگی مانند سفید (خلوص)، قرمز (عشق)، اسطوخودوس (هیجان)، زرد (شادی)، نارنجی (شور و شوق)، صورتی تیره (قدردانی) و صورتی روشن (تحسین) نیز بیانگر احساسات مختلف ما هستند.

1. گل گلایول: این گل که کاربرد زیادی در مراسم ترحیم دارد، نشانه احساس عمیق و به یاد کسی بودن است.

2. گل زنبق: این گل، نماد پاکی و معصومیت متوفی است که رنگ سفید این گل کاربرد بیشتری در مراسم ترحیم دارد.

3. گل رز: این گل، رنگ‌های متنوعی دارد و جزء محبوب‌ترین گل‌ها به شمار می‌آید. رنگ‌هایی که برای مراسم ترحیم استفاده می‌شوند، قرمز، سفید و زرد هستند که رنگ قرمز آن نشانه عشق، رنگ سفیدش نماد معصومیت و پاکی و رنگ زرد، نماد دوستی است.

4. گل لیلیوم یا سوسن: این گل نشانه قدرت، صداقت و ارزش‌های اخلاقی است.

5. گل میخک: این گل پردوام، قیمت کمی نیز دارد. رنگ‌های مختلف این گل، معانی مختلفی دارند. به عنوان مثال، رنگ قرمز نشانه محبت، رنگ سفید نشانه معصومیت و بی‌گناهی و تولد دوباره است. مسیحیان این گل را نماد اشک چشم مریم مقدس می‌دانند.

6. گل نرگس و لاله: این دو گل بهاری، نشانه شروع دوباره و دلگرمی هستند.

7. گل بنفشه: این گل نماد زیبایی است.

8. گل سنبل: این گل که ریشه در یونان باستان دارد، نماد حس عمیق غم و اندوه فقدان عزیز است.

9. گل ارکیده: این گل که در رنگ‌های صورتی، سفید و بنفش یافت می‌شود، نماد عشق ابدی است.

10. گل داودی: این گل محبوب، تنوع رنگ زیادی دارد. رنگ سفید، بنفش، صورتی و زرد آن، کاربرد بیشتری دارد. این گل در کره و ژاپن، نماد مرگ و غم و در آمریکا، نماد صداقت است.

11. گل کاملیا: این گل با گلبرگ‌های ظریف و زیبایش، نماد کمال، برتری، پاکی و احترام به متوفی است.

12. گل ماگنولیا: این گل کاربرد زیادی در طراحی تاج گل های ترحیم دارد و نماد عزت و احترام به مرحوم است.

Designing funeral wreaths

بیشتر بخوانید: آیا می‌دانید نماد گل ترحیم و ختم چیست؟

 

انواع و اشکال مختلف طراحی تاج گل‌ های ترحیم

  • تاج گل روی تابوت

تاج گل روی تابوت، معمولاً توسط اعضای نزدیک خانواده، به عنوان ادای احترام انتخاب می‌شود. این تاج گل برای بالای تابوت طراحی شده و طیف وسیعی از رنگ‌ها و اندازه‌ها و اغلب متناسب با تمام بودجه‌ها در دسترس است. می‌توان از ترکیبی از ساقه‌های فصلی و شاخ و برگ‌های سبز در تاج گل‌های تابوت یا تاج گل‌های دوتایی استفاده کرد.

Designing funeral wreaths

بیشتر بخوانید: انواع گل مراسم ختم: راهنمایی برای تهیه گل مراسم ترحیم

 

  • قلب

این تاج گل ترحیم، نمادی از عشق است که عموماً توسط اعضای نزدیک خانواده ارسال می‌شود. این نوع تاج در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف برای ادای احترام موجود است.

Designing funeral wreaths

بیشتر بخوانید: از معنای تعداد و رنگ‌ گل‌ها چه می‌دانید؟

 

  • تاج‌های گل

یکی از محبوب‌ترین نوع طراحی تاج گل های ترحیم، تاج گل ختم است. تاج گل نشانه احترام و زندگی ابدی است. تاج گل‌ها متنوع هستند و می‌توانند در طیف وسیعی از سبک‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌ها طراحی شوند.

Designing funeral wreaths

بیشتر بخوانید: گیاه ارکیده و هر آنچه باید درباره‌ آنها بدانید!

 

  • دسته گل

این دسته گل، به طور سنتی به صورت دایره‌ای شکل است که یکی از محبوب‌ترین انواع گل‌های ترحیم به حساب می‌آید. 

Designing funeral wreaths

بیشتر بخوانید: تزئین دکوراسیون منزل با گل و گیاهان آپارتمانی

 

  • سبد گل

سبد‌ گل‌ها با طرح‌های متنوع و سنتی و امروزی عرضه می‌شوند و می‌توانند مستقیماً به تشییع جنازه ارسال شده یا به عنوان ادای احترام برای خانواده محروم فرستاده شوند.

Designing funeral wreaths

بیشتر بخوانید: ارسال تاج گل تبریک در مراسم های شاد و عروسی ها

 

سخن آخر

هنگامی که یک دوست یا یک همکار در غم و اندوه است، تهیه گل‌های مراسم تشییع جنازه می‌تواند راهی مناسب و ساده برای احترام به او باشد. در این مواقع، تزئینات منحصربه‌فرد گل تشییع جنازه می‌تواند پرمعنا و نشانه عمیق‌ترین همدردی و آرزوهای خوب باشند. مهم‌ترین کارایی که گل‌ها دارند، قدرت آن‌ها برای انتقال احساسات و افکار عمیق انسانی است، به شکلی که هیچ شیء دیگری قادر به این کار نیست. هر زمان بخواهید احساسات شدید خود را مثل عشق، اندوه، خوشبختی یا قدردانی ابراز کنید، بهتر است که آن احساس را از طریق گل بیان کنید تا احساسات شما را کاملاً منتقل کنند. جستجوی ایده‌های طراحی تاج گل های ترحیم در مورد مراسم تشییع جنازه، گاهی می‌تواند چالش‌برانگیز و پراسترس باشد، اما تأثیرگذاری آن عمیق و ماندگار خواهد بود.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین محصولات

هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم

77466394- 021 ، 9726018- 0912

گل گینه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام گل گینه تلگرام گل گینه

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید